Hız Limitörü İptali

Hız Limitörü Nedir?

Günümüzde otomobiller elektronik sistemlerle donatılmıştır ve sistemleri elektronik beyinler yönetip denetlemektedir. Araçla ilgili bilgiler beyinde kayıtlıdır. Beyin kayıtlı bilgilere göre aracın sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu araçlara yasaların belirttiği ve üretici firmanın izin verdiği ölçüde hız limiti sınırı getirilmiştir. Hız limiti tüm araçlarda kaldırılabilmektedir fakat okul servisi, şehirler arası taşımacılık gibi ticari hizmet veren bazı araçlarda hız limiti farklı yollardan yasal olarak sınırlandırıldığı için kaldırılamaz.

Masterchip olarak her marka ve model araçta hız limitörü iptali işlemini uygulayabilmekteyiz. Hız limiti iptal işleminde aracınızın motor kontrol ünitesinde (ECU) bulunan orjinal yazılım özel cihazlarla okunmaktadır. Okunan yazılım uzmanlarımız tarafından hız limitörü iptali uygulaması için düzenlenir. Düzenlenen yazılım gerekli kontrolleri yapılarak, yine özel cihazlar yardımıyla aracınızın motor beynine geri yazdırılır. Bu sayede aracınızın hız limitörü iptali gerçeklemiş olur.

Piyasada çok sayıda oto servisi hız limitörü kaldırma işlemi yapmaya çalışmakta olup, özellikle donanım olarak yetersiz oldukları için motor beyinine zarar vermektedirler. Hız limitörü iptalini mutlaka profesyonel servislere yaptırmalısınız. Masterchip olarak aracınıza profesyonel cihazlarımız ve yazılım konusunda tecrübeli ekibimiz ile birlikte gerekli işlemleri garantili olarak uygulamaktayız.